Kommenteeri

UUS KUTSE: Müügiesindaja, tase 5

Kutsekoja Teeninduse Kutsenõukogu kinnitas uue Müügiesindaja tase 5 kutsestandardi ja andis meile õiguse korraldada müügiesindaja kutseeksamit alates 28.08.2020.
Müügiesindaja, tase 5 kutsestandard koostati uuesti tulenevalt kutse andmise ja selle alusel õppekava koostamise vajadusest. Kutsestandardis on arvestatud 2018. aastal läbiviidud OSKA uuringu tulemusi.

Müügiesindaja töö eesmärgiks on esindada tootjaid, teenusepakkujaid, jae- ja hulgimüüjaid suhtluses nii äri- kui eraklientidega, toodete ja teenuste tutvustamiseks ning kasumlikuks müügiks olemasolevatele kui ka uutele klientidele, et tagada esindatava ettevõtte ärieesmärkide täitmine ja lojaalne kliendibaas.

Müügiesindaja töös vajalikud omadused on iseseisvus, otsustusvõime, paindlikkus ja loovus, et tegutseda ja võtta vastu otsuseid talle antud vastutusala ja volituste piires ning ettevõtte ärieesmärke arvestavalt.

Müügiesindaja on oluliseks infovahendajaks klientide ja esindatava ettevõtte vahel.

Müügiesindajal on head suhtlemis-, läbirääkimis- ja aja planeerimisoskused, ta on teenindusvalmis ja ta on orienteeritud klientide vajaduste rahuldamisele ja probleemide lahendamisele. Meeskonnajuhina juhendab kaastöötajaid ja osaliselt vastutab nende väljaõpetamise eest ning osaleb tulemuslikult meeskondade töös.

Müügiesindajaks saab praegu õppida:
Vaata lähemalt müügikorraldaja kutseeksami kohta SIIT: 

Tutvu ja otsusta!

Lisa kommentaar

Email again: