Kommenteeri

Tartu Rakenduslikus Kolledžis lõpetas esimene lend

Õmblejate kursus sooritas esmakordselt kutseeksami uue kutseandjaga, alates 2021. sügisest on selle valdkonna kutse andja Kutseeksamikeskus MTÜ.

Reedel, 11. veebruaril said pidulikul aktusel lõputunnistuse 129 Tartu Rakendusliku Kolledži talvist lõpetajat. Ühtlasi on tegemist esimese lennuga pärast kooli nimevahetust. Vanim lõputunnistuse saaja oli 68-aastane.

Kokku lõpetas värskeid kutsespetsialiste 11-l erialal. Õpingutega jõudsid finišisse aktiivtegevuste instruktorid, plaatijad, abipagarid, spaateenindajad, automaalrid, õmblejad, kergete rõivaste rätsepad, kosmeetikud, laojuhid, müügiesindajad ja logistiku abid. Kuuel erialal sooritasid lõpetajad kutseeksami sajaprotsendiliselt ning märkimist väärivad ka kutseeksamite suurepärased tulemused. Nii näiteks oli tunniplaanivaba õpet piloteerinud laojuhtide keskmine kutseeksami tulemus 9,5 punkti 10-st ning logistiku abi eriala lõpetajaist 8 said kutseeksamil maksimum- või maksimumilähedase tulemuse. Väga häid eksamitulemusi näitasid ka spaateenindajad, kelle lõpetajate sooritused jäid 90-98% vahemikku. 

Õmblejate kursus sooritas esmakordselt kutseeksami uue kutseandjaga: alates 2021. sügisest on selle valdkonna kutse andja Kutseeksamikeskus MTÜ.

Koos kooli lõputunnistusega said tänukirja kõrgete kutsealaste oskuste, kutseeksami väga heade tulemuste või kooli esindamise eest 38 kõige silmapaistvamat värsket meistrit. Teiste hulgas pälvis tunnustuse Reet Vaga, kes õppis Tartu Rakenduslikus Kolledžis korraga koguni kahel erialal: kui kergete rõivaste rätsepa õpingud jõudsid täna finišisse, siis meesterõivaste rätsepa erialal on veel pisut minna. Reet on olnud edukas mitmel õpilasvõistlustel. Muuhulgas pälvis ta esikoha rahvusvahelisel taaskasutuse teemalisel ideekonkursil „Sew to Zero“, mille käigus otsiti taaskasutusvõimalusi kangajääkidele.

Logistiku abi eriala lõpetaja Kersti Kuningas võttis lõputunnistuse vastu positiivse emotsiooniga. „Leidsin enda jaoks eriala, mis mulle väga meeldib. Oli meeldiv, et õpetajad olid oma ala professionaalid ning oskasid suunata. Väärt teadmisi sain siit palju ning kogesin omal nahal sedagi, et kutsekooli praktika võib anda uue tõuke karjäärile,“ võttis Kuningas õpingud kokku. Viimast kinnitas ka Kersti kursusejuhataja Olga Lugina: „täna lõpetavast 22-st logistiku eriala õppijast 12 said tööpakkumise just ettevõtte praktika sooritamise käigus. Võimalus näidata tulevasele tööandjale oma teadmiseid ja oskuseid päris elus, mitte paberil on üks kutseõppe boonustest, mis tööturul meie lõpetajaile kindlasti eelise annab,“ kiitis Lugina.

Tartu Rakendusliku Kolledži direktori Raini Jõks sõnas oma kõnes, et VOCO-s õppides on igaüks saanud luua just endale sobiva seiklusraja ning avaldas lootust, et omandatud oskuste ja teadmiste pagas võimaldab igaühel liiguta julgelt ja vabalt oma unistuste suunas. Lisaks avaldas Jõks tänu lõpetajate lähedastele ja tööandjatele, kes on õppijaid igakülgselt toetanud. Jõksi sõnul on kooli üheks eesmärgiks just ümberõppe võimaldamine ja elukestev õpe ning praktika näitab, et uute oskuste omandajaid jõuab kooli igas vanuses – tänavune noorim lõpetaja oli 17 ja vanim 68-aastane. Lõpuaktus toimus reedel, 11. veebruaril kell 14.00 kooli konverentsisaalis. Seoses viiruseolukorraga viibisid aktusel üksnes lõpetajad ja õpetajad.

Tartu Rakenduslik Kolledž on Eesti suurim ning laia rahvusvahelise haardega kutseõppeasutus, kus taseme- ja täiendõppes õpib enam kuni 3000 õppijat. Kooli kahes õppehoones tegutseb 7 teemakooli ning täiendõpet ja lühikoolitusi pakkuv koolituskeskus. Kooli missiooniks on luua võimalusi tulevikutöö oskustega meistrite kujunemiseks.

Artikkel: https://voco.ee/tartu-rakenduslikus-kolledzis-lopetas-esimene-lend/

Lisa kommentaar

Email again: